Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

Zasuwki do uli

Chcesz, by Twoja hodowla pszczół przyniosła Ci korzyści? Zadbaj o to, by ule były odpowiednio wyposażone. Zasuwka do ula to jeden z wielu elementów, o którym nie można zapomnieć! Te niewielkie elementy uniemożliwiają wyrojenie się rodziny pszczelej, co może zagrozić całej hodowli. To jednak nie wszystko – zasuwki do uli spełniają również wiele innych zadań.

Zasuwka do ula – do czego służy?

Wspomnieliśmy już, że zasuwka do ula plastikowa jest bardzo ważnym elementem. Dlaczego? Te niewielkich rozmiarów akcesoria odpowiadają między innymi za:

  • regulację wentylacji – poprzez odpowiednie ustawienie zasuwki, pszczelarz może kontrolować przepływ powietrza do wnętrza ula. W okresie letnim zasuwki mogą być otwarte, aby umożliwić lepszą wentylację i chłodzenie ula, podczas gdy w okresie zimowym mogą być częściowo lub całkowicie zamknięte, aby zminimalizować utratę ciepła,
  • ograniczanie dostępu – zasuwki mogą być również wykorzystywane do kontrolowania dostępu pszczół do ula. W przypadku osłabienia rodziny pszczół zasuwki mogą być ustawione na węższy otwór, aby utrudnić dostęp intruzom, takim jak inne pszczoły lub szkodniki,
  • kontrola wylotu pszczół – zasuwki mogą być także używane do kontrolowania ruchu pszczół na zewnątrz ula. Podczas okresów intensywnego pożytku pszczół ul może być otwarty na szerszy otwór, aby umożliwić szybsze wyloty i powroty pszczół zbierających nektar i pyłek.

Zasuwka do ula do mały, ale bardzo ważny element w hodowli pszczół.

Zasuwki i nie tylko – nasza oferta

PH Barć to firma z wieloletnim doświadczeniem, która proponuje akcesoria zarówno dla profesjonalnych pszczelarzy, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży. Nasz sklep pszczelarski oferuje rozbudowany asortyment. Znajdziesz u nas przede wszystkim różnorodne typy zasuwek do uli: od ocynkowanych modeli przez te z materiałów nierdzewnych, po zasuwki plastikowe. To jednak nie wszystko! Jeśli chcesz, by Twoje pszczoły miały zagwarantowane bezpieczne warunki, zaopatrz się także w pozostałe elementy. Mowa tu o takich produktach, jak druty do ramek pszczelich, ramki pszczele, węza pszczela czy odstępniki do ramek.

Dbamy o to, by nasze produkty były najwyższej jakości, a zakupy u nas sprawiały przyjemność i satysfakcję. Zapewniamy rzetelne informacje i służymy fachowym doradztwem. Wybierz PH Barć i zadbaj o bezpieczeństwo swoich pszczół! Pamiętaj, że możesz u nas robić zakupy detaliczne, jak i hurtowe. Podejmując współpracę z naszym sklepem internetowym, możesz także liczyć na korzystne ceny oraz szybką dostawę pod wskazany adres. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!