Odsklepianie miodu

Wyświetlanie 1–24 z 84 wyników

Stoły do odsklepiania

Zaczynając przygodę z pszczelarstwem lub rozwijając już istniejącą pasję, nie można pominąć procesu, jakim jest odsklepianie. Jest to niezbędny krok do wydobycia miodu z ramek. W PH Barć oferujemy pełen zakres specjalistycznego sprzętu do odsklepiania, który umożliwia łatwe i efektywne wykonanie tego zadania. Nasz asortyment obejmuje zaawansowane technologicznie stoły i wanienki, zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić Ci pracę i zapewnić maksymalną wydajność. Odkryj pełny potencjał swojej pasieki z najlepszymi narzędziami na rynku, dostępnymi już teraz w PH Barć.

Odsklepianie miodu – na czym polega ten proces?

Odsklepianie miodu to proces usuwania woskowych wieczek z plastrów, co umożliwia dostęp do zgromadzonego przez pszczoły nektaru. Ta precyzyjna i delikatna operacja wymaga stosowania odpowiedniego sprzętu. Stoły do odsklepiania i wanienki to fundamenty, na których opiera się efektywna praca.

Stoły do odsklepiania

Stoły do odsklepiania miodu to niezwykle przydatne narzędzia w pszczelarstwie, służące do wygodnego i higienicznego usuwania woskowej pokrywy z komórek pszczelich zawierających miód. Oto kilka kluczowych informacji na temat tych stołów. Poznaj je!

1. Funkcja: główna funkcja stołu to miejsce do wygodnego odsklepienia ramek. Stół ma specjalny stojak (lub kilka) do wygodnego odsklepiania. Dodatkowo ma też sporo miejsca (na chwilowe magazynowanie) na zawieszenie ramek już odsklepionych i gotowych do wirowania (włożenia do miodarki). Oprócz tego stół ma też zawór i sita po to, aby odzyskać miód, który spłynął z ramek podczas odsklepiania czy w momencie, gdy odsklepione ramki oczekują na wirowanie. Można na nim także przeprowadzać inne prace związane z obróbką ramek.

2.Konstrukcja: stoły te są zwykle wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna lub tworzywa sztuczne. Ich powierzchnia jest gładka, co ułatwia czyszczenie po odsklepianiu. Stoły mają specjalne stojaki do wygodnego odsklepiania, sita do filtrowania spływającego z ramek miodu, zawór, regulowane nogi i miejsce do chwilowego magazynowania.

3. Rodzaje stołów:

  • Stoły zautomatyzowane: są to automatyczne linie, które odsklepiają ramki.
  • Stoły z pokrywą i sitkiem: wyposażone w pokrywę, która chroni przed zabrudzeniem, oraz sitko, które zatrzymuje resztki wosku i pyłku.

4. Wymiary: przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę długość (ile ma stanowisk do odsklepiania i jak dużo ramek może magazynować) oraz szerokość stołu, ponieważ to określa, jaki typ ramek może magazynować, np. jeśli ktoś ma ramki dadant, nie może kupić stołu wielkopolskiego itd.

Sprawdź już dziś naszą pełną ofertę.

Wanienki do odsklepiania

Wanienki do odsklepiania to niezwykle przydatne narzędzia w pszczelarstwie. Różnica między wanienkami a stołami jest taka, że wanienka jest mała i z jednym stojakiem, czyli nie ma miejsca na magazynowanie. Ale za to można ją łatwo przenieść itd. Oto kilka kluczowych informacji na temat tych wanienek.

1. Funkcja: wanienki są mniejsze, w związku z czym nie mają zbyt wiele miejsca na magazynowanie. Są bardziej poręczne i można je przenosić.

2. Materiały: wanienki mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik lub stal nierdzewna. Wybór zależy od preferencji pszczelarza i warunków higienicznych.

3. Typy wanienek:

  • Wanienki plastikowe: są lekkie, łatwe do czyszczenia i odporne na działanie miodu. Idealne dla pszczelarzy, którzy cenią sobie praktyczność.
  • Wanienki nierdzewne: wykonane z trwałej stali nierdzewnej, są bardziej odporne na uszkodzenia i korozję. Wymagają jednak starannego czyszczenia.

4. Rozmiary: wanienki są w zasadzie uniwersalne. Jedyne rozróżnienie w wanienkach (oprócz materiału) jest takie, czy mają sito (jeśli tak, to czy metalowe/plastikowe) oraz wysokość takiej wanienki.

W PH Barć znajdziesz wszystko, co niezbędne, by proces odsklepiania był nie tylko prosty, ale i przyjemny, zapewniając optymalne warunki do wydobywania miodu.

Wybierz jakość i doświadczenie – odsklepianie ramek z PH Barć

W PH Barć rozumiemy, jak ważne w pracy pszczelarza są niezawodność i trwałość sprzętu. Dlatego współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami, takimi jak ŁYSOŃ, BRCtech czy Apikoz, aby dostarczyć Ci sprzęt, który sprosta wszystkim wyzwaniom. Odsklepianie ramek staje się prostsze niż kiedykolwiek, dzięki naszej ofercie, która gwarantuje najwyższą jakość i efektywność pracy. Sprawdź także nasze kremownice do miodu.

Dodatkowo, nasi specjaliści są zawsze do Twojej dyspozycji, oferując fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie. Wybierając sklep pszczelarski PH Barć, decydujesz się na partnera, który zapewni Ci sprzęt oraz wiedzę niezbędną do rozwijania Twojej pasji. Zapraszamy do odkrycia naszej oferty – bo dobra inwestycja w jakościowy sprzęt pszczelarski to klucz do sukcesu każdego pszczelarza.