Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Odstępniki do ramek

Jeśli zajmujesz się pszczelarstwem, to doskonale wiesz, jak bardzo istotne mogą być nawet niewielkie elementy. Odstępniki, bo o nich mowa, to akcesoria niezbędne do zachowania odstępu pomiędzy poszczególnymi ramkami w pszczelim ulu. Jakie jeszcze korzyści przynoszą? Sprawdź!

Odstępniki – dlaczego są potrzebne?

Odstępniki do ramek to elementy o niewielkim rozmiarze, które montowane są w ulu pomiędzy ramkami. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej odległości między ramkami, dzięki czemu pszczoły mogą swobodnie poruszać się po całym ulu. Konstrukcje te są formą przekształcenia ramek zwykłych w ramki hoffmanowskie, które mają specjalne wyżłobienia, dzięki czemu po wystawieniu ramek powstaje konieczny dystans. W przypadku posiadania zwykłych ramek warto zakupić odstępniki, które zastępują takie wyżłobienie.

Pszczoły mają więc odpowiednią przestrzeń do przemieszczania się i składowania miodu.. Ale to nie wszystko! Odstępniki do ramek pszczelich wpływają także na kilka innych aspektów. Wymienia się:

  • higienę – utrzymanie właściwej przestrzeni między ramkami ułatwia czyszczenie i zapobiega rozwojowi chorób,
  • zapobieganie zlepianiu się ram – utrzymanie odpowiedniej odległości między ramkami zapobiega zlepianiu się ich ze sobą, a sklejanie utrudnia pracę pszczelarza,
  • pomoc w kontroli rozbudowy gniazda – dzięki odstępom pszczelarz może kontrolować, czy pszczoły nie zaczynają zbyt szybko rozbudowywać gniazda, co może prowadzić do problemów z zarządzaniem ulami.

Dlatego właśnie odstępniki powinny znaleźć się w podstawowym wyposażeniu pszczelarza.

Spraw, by Twoje pszczoły były Ci wdzięczne!

W naszym asortymencie dostępne są odstępniki plastikowe hoffmanowskie, które uznane za najbardziej efektywne i trwałe. Elementy te charakteryzują się specjalnym kształtem, który umożliwia lepsze dopasowanie ram do siebie. Mają one zwykle wycięcia na zewnątrz ramki, co pozwala na lepsze przyleganie ram do siebie, zmniejszając szansę na zlepianie się ram w ulu. Odstępniki plastikowe hoffmanowskie sprawiają, że pszczelarz może łatwiej manipulować ramami podczas inspekcji uli.

W sklepie PH Barć oferujemy nie tylko odstępniki, ale kompleksowe wyposażenie do Twoich uli. Bez względu na to, czy zajmujesz się pszczelarstwem zawodowo, czy traktujesz to raczej jako amatorskie hobby – w naszej ofercie odnajdziesz elementy, które pozwolą Ci w pełni korzystać z Twojej hodowli pszczół.

Dysponujemy rozbudowaną ofertą – sprzedajemy akcesoria sprowadzane od oryginalnych producentów, które można dodatkowo kupić w korzystnych cenach. Sprawdź ofertę takich produktów jak: ramki pszczele, węza pszczele, druty do ramek pszczelich czy zasuwki do uli. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla pszczelarzy, zapewniając wygodę i oszczędność czasu.

Wybierając nasz sklep pszczelarski, wybierasz rzetelność, doświadczenie i jakość produktów. Postaw na sprawdzone rozwiązania dla Twojego ula z PH Barć.