MIODARKI DO MIODU

MIODARKI ELEKTRYCZNE (80)

MIODARKI RĘCZNE (18)

MIODARKI RĘCZNO-ELEKTRYCZNE (12)

MIODARKI Łysoń (62)

MIODARKI Apikoz (23)

MIODARKI BRCtech (15)

MIODARKI Konigin (10)

MIODARKI DIAGONALNE (42)

MIODARKI KASETOWE (48)

MIODARKI RADIALNE (20)

Części do miodarek (7)

Miodarki, potocznie zwane wirówkami, to specjalne urządzenia służące odwirowaniu miodu z zebranych plastrów. Mają one różne kształty, ale ich sercem jest wirnik z własnym mechanizmem napędowym. Wirnik, kręcąc się, wykorzystuje siłę odśrodkową, dzięki której miód z włożonych plastrów odseparowuje się i wycieka otworem umieszczonym na samym dnie miodarki.

Miodarki do miodu – podstawowe typy wirówek dostępne w naszym sklepie

Modele wirówek do miodu rozróżniamy według zastosowanego kosza wewnątrz bębna. Najpopularniejsze miodarki diagonalne cechują się niewielkimi wymiarami oraz niską ceną. Występują z trzema rodzajami napędu. Podstawowy napęd ręczny, wygodny napęd elektryczny oraz praktyczny napęd ręczno-elektryczny.

Nieco droższe miodarki kasetowe przeznaczone są dla większych pasiek. Występują przystosowane do wirowania od 4 ramek do nawet 18 podczas jednego cyklu. Miodarki kasetowe cechują się brakiem wymogu odwracania ramek podczas wirowania oraz zaawansowanym sterowaniem automatycznym umożliwiającym dowolne programowanie cykli wirowania miodu.

Miodarka radialna to wirówka przeznaczona dla średnich i dużych pasiek, gdzie pojemność ramek przy wyborze odgrywa kluczową rolę. Charakteryzują się one budową kosza, który umożliwia włożenie dużej ilości ramek przy stosunkowo niewielkich wymiarach. Sposób ułożenia ramek w miodarce radialnej jest horyzontalny przez co najlepszą efektywność ma przy niskich ramkach lub nadstawkach. Poszczególne modele różnią się głównie wielkością bębna oraz umiejscowieniem silnika.

Miodarki o różnych pojemnościach ramkowych

Miodarki dostępne są także w różnych konfiguracjach ramkowych. Możemy znaleźć w sprzedaży miodarki 2-ramkowe, miodarki 3-ramkowe, jak również miodarki 4-ramkowe. Taka różnorodność produktów pozwala każdemu pszczelarzowi na wybór urządzenia dostosowanego do specyfiki produkcji miodu w ich pasiece.

Jak wybrać odpowiednią miodarkę?

W praktyce wybór odpowiedniej miodarki do miodu zależy od wielu czynników – wielkości pasieki, ilości produkowanego miodu, czy też preferowanego trybu pracy. Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu PH Barć, gdzie znajduje się wiele dostępnych modeli, co pozwoli to na dokonanie optymalnego wyboru. W naszym sklepie pszczelarskim znajdziesz np.:

W ofercie sklepu dostępne są miodarki od kilku wiodących producentów takich jak firma Łysoń, Apikoz lub BRCtech. W razie pytań dotyczących wyboru odpowiedniej wirówki do miodu zachęcamy do kontaktu.