Miodarki – wirówki do miodu

Potocznie zwana wirówkami to specjalne urządzenia służące odwirowaniu miodu z zebranych plastrów. Mają one różne kształty, ale ich sercem jest wirnik z własnym mechanizmem napędowym. Wirnik kręcąc się wykorzystuje siłę odśrodkową, dzięki której miód z włożonych plastrów odseparowuje się i wycieka otworem umieszczonym na samym dnie miodarki.
Miodarki są dostępne od kilku producentów oraz różnią się rodzajem kosza, napędem bądź sterowaniem. Poniżej znajdziecie te dostępne obecnie w sprzedaży w naszym sklepie.


W ofercie hurtowni dostępne miodarki: 1. Miodarki kasetowe z wbudowanymi obrotowymi kasetami. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby wyciągać ramek w trakcie pracy. Miodarki kasetowe w połączeniu z sterowaniem automatycznym znacznie przyspieszają pracę. 2. Miodarki diagonalne charakteryzują się prostą konstrukcją oraz niższą ceną. Ich koszt zbudowany jest w sposób w którym ramki są ustawione płaszczyznami prostopadle do promienia wirówki. W miodarkach diagonalnych należy pamiętać odwróceniu ramek aby odwirować miód z każdej strony